Şile Devlet Hastanesi

Evde Bakım Hizmetleri
Evde Sağlık Hizmetlerinin Amacı nedir?

Evde sağlık hizmeti sunumuna ihtiyacı olan bireylerin tıbbi  danışmanlık hizmetlerini kapsayacak şekilde muayene, tetkik, tahlil, tedavi, tıbbi bakım, takip ve rehabilitasyon, hizmetlerini evinde ve aile ortamında sunulması amacını taşır.

Hangi Hastalara Hizmet Verir? 

Evde Sağlık Hizmetleri; İlk aşamada yatağa bağımlı hastalar olmak üzere; bedensel engeli nedeniyle evde tıbbi desteğe ihtiyacı olan, KOAH vb. solunum sistemi hastalığı olan, terminal dönem palyatif bakım hastalığı olan, ileri derecede kas hastalığı olan bireylere evinde ve aile ortamında sağlık hizmeti verir.

Evde Sağlık Hizmetleri Ekibinde Kimler Çalışır? 

Evde sağlık hizmetleri ekibinde asgari bir tabip, bir hemşire, bir sağlık memuru ve bir şoför görevlendirilir. ihtiyaç halinde bir psikolog görevlendirilir.

Evde Sağlık Hizmetleri Birimi Nasıl Çalışır? Vatandaşlar Bu Birime Nasıl Ulaşabilir? 

-Evde sağlık hizmetleri randevu sistemi ile ve mesai saatleri içinde çalışır ve hizmetin sunulduğu alan sağlık kurum veya kuruluşunun bulunduğu il veya ilçenin belediye mücavir alanı ile sınırlıdır.

-Başvurular, hastalar veya aile bireyleri tarafından Nüfus cüzdanı  ile yazılı olarak yada müdürlük bünyesindeki koordinasyon merkezinin 444 38 33 numaralı telefonuna ulaşarak, sağlık kurumları bünyesindeki birimlerin telefonlarına müracaat ile sözlü olarak ,toplum sağlığı merkezi, aile sağlığı merkezi veya aile hekimleri aracılığı ile yapılabilir.

ŞİLE DEVLET HASTANESİ
Evde Sağlık Hizmetleri Birimi
0(216) 712 09 99 Dahili :174Skip Navigation Links

e-Dergi

Bilgi
Edinme

Dilek ve
Önerileriniz

Anket
Bizi Takip Edin